Technologia RICITE odważnie wyznacza trendy swoich czasów, dążąc do zbadania ścieżki lewitacji magnetycznej pomp magnetycznych

2023-06-05

 

W 2022 nastąpiła nagle nowa epidemia COVID-19, a gospodarka stała przed poważnym testem, przy czym wiele przedsiębiorstw boryka się z ogromną presją. Jednak RICITE Technology sprzeciwiła się temu trendowi i z roku na rok osiągnęła znaczący wzrost produkcji i sprzedaży. Kluczowe produkty, takie jak pompy magnetyczne, pompy ekranowane, pneumatyczne pompy membranowe i pompy chemiczne zajęły pierwsze miejsce w sprzedaży, otrzymując jednogłośne pochwały od klientów.

 

Osiągnięcia należą do przeszłości, innowacja wygrywa przyszłość. RICITE Technology zdaje sobie sprawę, że tylko poprzez ciągłe innowacje i rozpoczynanie działalności gospodarczej, aby sprostać potrzebom rynku w nowej erze, może ciągle dogonić i przewyższać branżę. Dlatego w ciągu 2022, po ścisłej weryfikacji projektu, szerokich badaniach rynku i testach produkcyjnych, RICITE Technology postanowiła przeprowadzić projektowanie, badania i produkcję pompy magnetycznej nowej generacji (piątej generacji) pompy magnetycznej lewitacyjnej łożącej pompę magnetyczną. Odważamy się być pierwszymi i być trendowcami czasów, aktywnie eksplorować ścieżkę badań i rozwoju pomp magnetycznych lewitacyjnych oraz osiągać nowe przełomy.

 

 

W ostatnich latach Chiny poczyniły duży postęp w badaniach i rozwoju Maglev. Maglev został z powodzeniem przetestowany, a prędkość może osiągnąć blisko 600 km/h. Linia lewitacyjna magnetyczna została z powodzeniem przetestowana na lekkim pojeździe weryfikacji technologii lewitacji magnetycznej "Zhonghua 6". W Dalian zostanie zbudowana stała linia lewitacyjna o prędkości do 536 kilometrów na godzinę, co wskazuje, że technologia lewitacji magnetycznej przesunęła się z wojskowych, lotniczych i innych dziedzin do przemysłu przemysłowego i cywilnego. Marzenie o lewitacji magnetycznej już się spełniło.

 

/Popularyzacja nauki o lewitacji magnetycznej/

 

 

Obecnie na świecie istnieją trzy rodzaje lewitacji magnetycznej:

 

 

Jednym z nich jest stała przewodząca lewitacja magnetyczna reprezentowana przez Niemcy;

 

 

Drugim jest nadprzewodniczący elektryczny maglew reprezentowany przez Japonię, który wymaga energii elektrycznej do wytwarzania mocy maglew;

 

 

Trzecim typem jest chińskie zawieszenie magnesów trwałych, które wykorzystuje specjalne materiały magnesów trwałych i nie wymaga żadnego innego wsparcia mocy.

 

Ponieważ nadwozia pojazdu nie jest w kontakcie z torem, nie ma tarcia, nie występują żadne uderzenia lub wibracje, a dźwięk nie będzie emitowany. Dopiero gdy prędkość pojazdu osiągnie określony poziom, pasażerowie usłyszą dźwięk generowany przez tarcie z powietrzem. Silniki magnetyczne mają wysoką trakcję, niski poziom hałasu i dobre wpływy na ochronę środowiska. W porównaniu z synchroniczną technologią napędu liniowego powszechnie stosowaną w zagranicznych systemach maglev technologia napędu silnika magnetycznego może zaoszczędzić około 50% energii i zaoszczędzić koszty budowy od 20 milionów do 40 milionów RMB/kilometr.

 

 

Widać, że nasza firma dogoniła i przekroczyła poziom Vanguard International Semiconductor Corporation w dziedzinie Maglev, osiągając poziom światowy.

najnowsze wiadomości o firmie Technologia RICITE odważnie wyznacza trendy swoich czasów, dążąc do zbadania ścieżki lewitacji magnetycznej pomp magnetycznych  0

 

 

Technologia lewitacji magnetycznej ma szerokie perspektywy zastosowania w różnych dziedzinach, w tym w lotnictwie, przemyśle jądrowym, przemyśle chemicznym, przemyśle wojskowym itp. Czy więc istnieje miejsce dla technologii lewitacji magnetycznej w dziedzinie pomp magnetycznych? Odpowiedź brzmi tak, magnetyczna lewitacyjna pompa magnetyczna jest dobrym zastosowaniem.

 

 

 

Zdarzenia charakteru...

 

 

Profesor Li Guo Kun, ekspert obwodów magnetycznych, pomagał w badaniach i rozwoju magnetycznej pompy lewitacyjnej Richter Technology.

 

Niedawno profesor Li Kun, założyciel teorii obwodów magnetycznych Li Push-Pull, i jego zespół przybyli do Richter Technology (Zhejiang) Co., Ltd., aby pomóc w badaniach i rozwoju magnetycznej pompy lewitacyjnej Richter Technology. Po badaniach teoretycznych i badaniach na miejscu, profesor Li jest bardzo pewny możliwości produkcyjnych, badawczo-rozwojowych Richter Technology.

najnowsze wiadomości o firmie Technologia RICITE odważnie wyznacza trendy swoich czasów, dążąc do zbadania ścieżki lewitacji magnetycznej pomp magnetycznych  1

 

Wstęp: profesor Li Guokun

 

 

Od ponad czterdziestu lat zajmuję się badaniami i rozwojem teorii mechaniki magnetycznej oraz zaawansowanymi technologiami. W ciągu ostatnich dwudziestu lat zajmowałem się głównie rozwojem obwodów magnetycznych ziem rzadkich i urządzeń magnetycznych ziem rzadkich.

 

 

Dokonał wyjątkowego i kreatywnego wkładu w tak zaawansowanych technologicznie dziedzinach, jak obwód magnetyczny, transmisja magnetyczna, uszczelnienie magnetyczne, zawieszenie magnetyczne, pompa magnetyczna, uzupełnianie magnetyczne, usuwanie magnetycznego żelaza, magnetyczny czujnik poziomu, energooszczędny duży elektromagnes itp.

W 1979 wymyślił teorię "obwodu magnetycznego pull push", która zawsze była na czele i jest znana jako "teoria pull push Li". Otrzymał trzecią nagrodę Krajowej Nagrody Wynalazczej oraz wniósł pierwszorzędny wkład na rzecz Ministerstwa Nauk Lotniczych. Wynalazek ten był szeroko stosowany w wielu dziedzinach zaawansowanych technologicznie, takich jak satelity, a także w różnych branżach cywilnych, takich jak petrochemia, próżniowy i elektromechaniczny.

 

 

Magnetic levitation magnetic pumps are a new trend in the pump valve industry, but have also encountered many technical difficulties. Despite numerous difficulties, the full help of specialists brought motivation and confidence to Richter Technology people.

 

 

We will tirelessly invest our energy in the research and design of magnetic levitation magnetic pumps. Although there is a long and arduous task ahead, it is imperative

 

 

 

-Design Principles-

 

 

Using magnetic field force to non-contact suspend the rotating shaft, revolutionizing the traditional magnetic pump support technology.

 

Jak wiadomo, łożyska ślizgowe stosowane do wsparcia wirnika i wirnika pomp magnetycznych, a także pierścienie ciągowe stosowane do wytrzymania siły osiowej, polegają na transportowanym medium do smarowania i chłodzenia. Jeśli system cyrkulacji działa nieprawidłowo, pompa zostanie szybko uszkodzona, a w ciężkich przypadkach wystąpią poważne wypadki.

 

 

Łożysko lewitacyjne magnetyczne to nowy rodzaj łożyska, które wykorzystuje siłę elektromagnetyczną do stabilizacji wirnika i kontroli położenia osi za pośrednictwem systemu sterowania.

 

 

Mówiąc prosto, oznacza to zawieszenie wału pompy bez kontaktu, tarcia lub zużycia, bez wymagania smarowania i zwiększenie prędkości, tym samym znacznie poprawiając wydajność pompy, zmniejszając zużycie energii i wydłużając żywotność. Ma zalety, że inne pompy magnetyczne nie mogą porównać, znacznie poprawiając wydajność produkcji klienta i zwiększając moce produkcyjne.

 

/Podstawowe zasady/

 

 

Łożyska lewitacyjne magnetyczne to łożyska, które wykorzystują siły pola magnetycznego do bezkontaktowego zawieszania wału obrotowego. Bezdotykowy może uniknąć zużycia mechanicznego, zmniejszyć zużycie energii i zmniejszyć hałas, mając tym samym zalety bezkonserwacji, dużej prędkości, wysokiej dokładności i dobrych właściwości dynamicznych. Jego zużycie energii wynosi około 1/10-1/100 zwykłych łożysk ślizgowych. Elektroniczny system sterowania może kontrolować położenie wału, regulować tłumienie i sztywność łożysk oraz zapewnić dobrą dynamiczną stabilność tulei wału.

 

najnowsze wiadomości o firmie Technologia RICITE odważnie wyznacza trendy swoich czasów, dążąc do zbadania ścieżki lewitacji magnetycznej pomp magnetycznych  2

 

Zgodnie z metodą zawieszenia łożyska lewitacyjne magnetyczne można podzielić na pasywne łożyska lewitacyjne magnetyczne (znane również jako pasywne łożyska lewitacyjne magnetyczne) i aktywne łożyska lewitacyjne magnetyczne (znane również jako aktywne łożyska lewitacyjne magnetyczne). Łożysko, które wykorzystuje tylko magnesy trwałe lub nadprzewodniki do zawieszenia, nazywa się pasywnym łożyskiem lewitacyjnym magnetycznym; Łożysko, które generuje siłę elektromagnetyczną za pośrednictwem zasilania, aby go zawiesić, nazywa się aktywnym łożyskiem lewitacyjnym magnetycznym.

Łożysko lewitacyjne magnetyczne z magnesem trwałym ma prostą konstrukcję, niski koszt i niezawodne użytkowanie, ale jego sztywność jest niska, nie może być stabilna zarówno w kierunku osiowym, jak i promieniowym, a pozostawi niestabilność współrzędnych;

 

 

 

Aktywne łożyska lewitacyjne magnetyczne mają zalety takie jak wysoka sztywność i stabilna praca, ale muszą być wyposażone w systemy sterowania.

 

 

Dlatego połączenie trwałych łożysk magnetycznych lewitacyjnych i aktywnych pomp lewitacyjnych magnetycznych jest bardzo cennym rozwiązaniem konstrukcyjnym dla pomp lewitacyjnych magnetycznych.

 

 

 

/Projekt konstrukcyjny/

 

 

Konstrukcja tradycyjnych pomp magnetycznych wykorzystuje łożyska ślizgowe i tuleje wałowe, aby utrzymać ciężar tuleja wału, wirnika i wału pompy. Kiedy pierścienie ciągowe są używane do wytrzymania ciągu osiowego wirnika, łożyska ślizgowe, tuleje wałowe i pierścienie ciągowe są określane jako części wymienne i są kluczowymi elementami żywotności pomp magnetycznych. Przez długi czas, chociaż projektanci stale badali, ulepszali i ulepszali materiały używane do tych par tarcia, niezależnie od tego, jakie pary materiałowe są używane, nieuchronnie występuje tarcie mechaniczne podczas pracy z dużą prędkością, co ogranicza żywotność pompy. Tak więc tylko wtedy, gdy tarcie to nie istnieje, może zostać znacznie poprawiona żywotność pompy magnetycznej.

 

Magnetyczna lewitacyjna pompa magnetyczna to nowy rodzaj pompy magnetycznej opracowanej w oparciu o teorię lewitacji magnetycznej bez wsparcia stykowego. Pojawienie się magnetycznej lewitacyjnej pompy magnetycznej rozwiązało powyższe problemy techniczne.

 

 

/Łożysko elektromagnetyczne/

 

Łożysko elektromagnetyczne przyjmuje konstrukcję odpychających łożysk elektromagnetycznych, a korpus składa się z okrągłych laminacji ferromagnetycznych. Obwodowa cewka uzwojenia generuje siłę elektromagnetyczną po podłączeniu. Wewnętrzna okrągła ściana boczna jest wyposażona w czujnik przemieszczenia, aby wykryć sygnał odchylenia tulei wału; Na powierzchni zewnętrznego koła znajduje się interfejs, który wysyła wykryty sygnał odchylenia tulei wału do zewnętrznego urządzenia sterującego przez interfejs. Wzmacniacz mocy kontroluje prąd w magnesie, generując tym samym zmiany siły elektromagnetycznej w celu zawieszenia tulei wału w określonej pozycji.

 

 

Biorąc pod uwagę korozyjność nośnika transportowego, łożysko elektromagnetyczne jest ułożone i pakowane przez tuleję ze stali nierdzewnej po montażu, z powierzchnią klina na zewnętrznym okręgu, aby zamocować łożysko elektromagnetyczne na siedzibie łożyska pompy magnetycznej.

 

/Tuleja wału magnesu trwałego/

 

 

Tuleja wału magnesu trwałego wykonana jest z mocnego magnesu trwałego w kształcie pierścienia materiału neodymowego żelaza boru, który jest promieniowo zmagnesowany i zamontowany na siedzeniu wału magnesu trwałego ze stali nierdzewnej. Po montażu jego zewnętrzny okrąg jest zamknięty przez rękaw. Ten komponent jest instalowany na wałie pompy i przekazuje moc za pośrednictwem klucza umieszczonego na wałie pompy, aby zsynchronizować jego obrót z wałem pompy. Po końcowym montażu istnieje promieniowa szczelina 1-1.5mm między łożyskiem elektromagnetycznym a tuleją wału magnesu trwałego. W oparciu o zasadę izotropowego odpychania wał pompy obrotowej o dużej prędkości jest zawieszony w ustalonej pozycji przy użyciu siły odpychającej powierzchniowego pola magnetycznego i monitorowany za pośrednictwem zewnętrznego sterownika. Układ cyrkulacyjny wewnątrz pompy służy wyłącznie do usuwania ciepła wirowego z metalowej tulejki izolacyjnej.

 

/Pierścień ciągowy magnesu trwałego/

 

 

Tradycyjne konstrukcje wykorzystują pierścienie ciągowe do zrównoważenia siły osiowej generowanej przez wirnik na pompie magnetycznej. Pierścień ciągowy magnetycznej pompy lewitacyjnej jest strukturą pierścienia ciągowego magnesu trwałego, która składa się z mocnego materiału magnesu trwałego neodymowego boru żelaza, który jest promieniowo zmagnesowany i osadzony na siedzeniu ze stali nierdzewnej. Po montażu jego powierzchnia jest pakowana jako całość przez okrągłą tuleję ze stali nierdzewnej. Istnieje szczelina 1,5mm między pierścieniem ciągowym magnesu trwałego a łożyskiem elektromagnetycznym.

 

 

Dlatego idealną ścieżką do badań i rozwoju pomp lewitacyjnych jest współpraca z łożyskami magnetycznymi z magnesami trwałymi i aktywnymi pompami łożyskowymi magnetycznymi oraz naukowy i rozsądny montaż akcesoriów materiałowych do magnesów trwałych.

 

 

 

Nie mogę się doczekać przyszłości...

 

 

Z pewnością napędzi nowy trend pompy magnetycznej i otworzy Xintiandi

 

 

 

Przestrzeganie konwencji może tylko pozostać na miejscu, a innowacje mogą nadążyć za czasem. Ludzie Richter Technology głęboko rozumieją zasady stojące za nią, dlatego są w pełni zaangażowani w promowanie badań i produkcji magnetycznych pomp lewitacyjnych i odważnie stając się trendami czasów. Uważa się, że uruchomienie magnetycznej lewitacyjnej pompy magnetycznej Richter Technology napędzi nowy trend pompy magnetycznej i otworzy nowy świat.

Ricite (ZheJiang) science and technology Co. Ltd
susanmeng@ricitepump.com
+86-572-2171515
3789, Shushan Road, dystrykt Wuxing, miasto Huzhou, prowincja Zhejiang, Chiny
ZOSTAW WIADOMOŚĆ
*e-mail
*Wiadomość
Wysłać
Chiny Dobra jakość Pompa z napędem magnetycznym ze stali nierdzewnej Dostawca. Prawa autorskie © 2023-2024 ricitepump.com . Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wyślij wiadomość